Hengelo - toren Remigiuskerk

De kloeke, gedetailleerde toren van de Sint-Remigiuskerk in het dorp Hengelo dateert van het midden van de vijftiende eeuw. De toren is in de kerk ingebouwd en staat grotendeels in het schip. Hij bestaat uit drie geledingen; de onderste geleding is met tufsteen bekleed, de twee andere delen zijn opgetrokken van baksteen met speklagen van tufsteen. Aan de noordzijde staat een traptoren die tot de tweede geleding reikt. De toren heeft een gotische ingang.

Kijk voor meer informatie, foto’s en filmopnames van de klokken in de toren op: geldersekerken.nl/klokken-remigius-hengelo.
De Sint-Remigiuskerk is een rijksmonument (nummer 21506) en is in 2011 overgenomen door Gelderse Kerken. Contactpersoon voor de toren is Geert Hiddink, T 0629 085 132, E g.hiddink5@gmail.com
Stichting Vrienden van de Hengelose Remigiuskerk organiseert concerten, literaire avonden en andere culturele activiteiten, vrijwel altijd in of rond de kerk. Uitgangspunt: iedereen is welkom en het totale aanbod is aansprekend voor een zo breed mogelijk publiek. Deze activiteiten staan ook vermeld in onze agenda. Meer informatie over de stichting staat op: vriendenvandehengeloseremigiuskerk.nl